Главная » про Здоровье

Контактні лінзи й синдром сухого ока: причини виникнення, способи вирішення проблеми


Поделиться в соц. сетях

28 декабря 2015 Нет комментариев

Контактные линзыЗа даними статистики, синдром сухого ока (ССО), як іще називають сухий кератокон’юнктивіт, діагностований приблизно у 20% населення Землі, переважно в легкій формі. Раніше це захворювання виявляли здебільшого у людей старшого покоління. До нього призводили вікові зміни в організмі, систематичний прийом різних лікарських препаратів. Тепер же даний синдром все частіше фіксують у молоді й людей середнього віку. Більшість із них – ті, хто з певних причин змушений проводити багато часу за комп’ютером, носить контактні лінзи (скорочено – КЛ).

Які симптоми ССО?

Сухий кератокон’юнктивіт у будь-якій формі має наступні більш-менш виражені ознаки:

  • різь,
  • сльозотеча,
  • нестійкий зір,
  • «пісок» в очах,
  • печіння або свербіж,
  • дискомфорт під час моргання,
  • почервоніння органів зору.

Чому виникає ССО?

На думку вчених, основна причина синдрому сухого ока у молодих людей – скорочення кількості моргань до трьох-чотирьох на хвилину під час роботи за комп’ютером. Через це поверхня кон’юнктиви й рогової оболонки отримує недостатньо вологи. У комплексі з цим прийом гормональних препаратів, зловживання спиртними напоями, кавою, паління, кондиційоване повітря тільки погіршують ситуацію.

ССО виникає й тоді, коли органи зору починають виробляти менше слізної рідини, коли вона швидше випаровується з поверхні ока. Сприяє розвитку сухого кератокон’юнктивіту й носіння контактних лінз. Розвиток цієї хвороби можуть спричинити навіть найсучасніші зволожені та «дихаючі» КЛ. Чому? Тому що, як і комп’ютер, вони негативно впливають на функцію моргання.

Чим загрожує нехтування лікуванням ССО?

Нерідко синдром сухого ока плутають зі звичайною втомою й залишають поза увагою. І дарма. З часом прояви хвороби стають більш виразними. До почервоніння й сухості додаються сльозотеча, чутливість до диму, непереносимість світла. Далі розвиваються запалення органів зору, утворюються ерозії тощо.

На початкових стадіях позбутися ССО можна, якщо привчити себе часто кліпати, давати відпочинок очам, робити очну гімнастику. Якщо цього виявиться недостатньо, варто спробувати спеціальні краплі-сльозозамінники. Їх продають тут – http://www.linza.com.ua/uk/drops. Як і контактні лінзи, інтернет-магазин Linza.com.ua пропонує «штучні сльози» в широкому асортименті: Comfort, Aquify, Systane Gel, ReNu MultiPlus Lubricating & Rewetting, Avizor Comfort, Maxima Revital, Sensitive Eyes та ін.

Новости наших партнеров :


Комментирование закрыто.