Главная » Чтиво

7 типів вікон для даху: які вибрати і чому


Поделиться в соц. сетях

18 марта 2016 Нет комментариев

7 типів вікон для даху: які вибрати і чомуВікна для дахів бувають різні — як і самі дахи. Залежно від можливостей і завдань можна вибрати найпростіший варіант для монтажу, а можна відразу використовувати кілька — для краси і зручності.

1. Фронтоні вікна (у щипцевій стіні). Якщо у вас двосхилий дах, найпростіше змонтувати вікна у фронтонної (по-іншому — в щипцевій) стіні. У цьому випадку встановлюються звичайні вікна, за формою і дизайном відповідні тим, що розташовані на фасаді будинку. Якщо потрібно, в щипцевій стіні можна встановити вікно меншого розміру, ніж на фасаді. Оскільки використовуються звичайні вікна, можна вибрати найбільш підходящий варіант відкривання стулок, зручний для провітрювання і миття.

2. Мансардні вікна. Якщо приміщення просторе або бажається більше світла, можна використовувати спеціальні вікна, які монтуються прямо в скат даху. Площа вікон розраховують по площі підлоги у приміщенні: співвідношення повинно бути 1:5 — 1:8. Вікно в даху простіше монтувати, якщо його ширина менше, ніж крок крокв. Тому іноді замість великого вікна є сенс встановлювати кілька маленьких, до того ж можна домогтися цікавих архітектурних рішень. Для прикладу можете подивитися на дахові вікна roto львів , які пропонує компанія http://www.siding.lviv.ua. До речі, мансардні вікна можуть бути середньоповоротними, поворотно-відкидними або з піднятою віссю повороту стулки. За бажанням можна придбати склопакет з протиударними, сонцезахисними або енергозберігаючим склом.

3. Люкарни. Це виступаючі конструкції на схилі даху, невеликі «будиночки». На одному схилі може перебувати кілька люкарн — в цьому випадку необхідно подбати, щоб між ними не накопичувався сніг, інакше навантаження на покрівлю буде занадто велика. Люкарна не тільки висвітлює приміщення, але і створює додатковий простір в мансарді. Але, світло від вікна розподіляється нерівномірно: чим далі, тим його менше. Зате з люкарнами можна встановити звичайні вікна — такі ж, як на фасаді. Так само, як і з мансардними вікнами, краще, якщо люкарна по ширині буде менше кроку крокв, в цьому випадку не доведеться чіпати несучі конструкції.

4. Світлові тунелі. Світловий тунель — світловідбиваючі труби довжиною до 2 метрів, що з’єднує отвір в даху з отвором в стелі приміщення. З боку даху монтується звичайний склопакет з окладом, всередині будинку — декоративний плафон, що пропускає світло. Таке рішення дозволяє «доставити» денне освітлення в приміщення без вікон, розташовані не під покрівлею: санвузли, гардеробні, коридори. Звичайно, світловий тунель не дозволить виглянути на вулицю або провітрити приміщення, зате ви зможете економити електрику і насолоджуватися природним світлом. Один тунель висвітлює до 9 кв. м площі.

5. Вікна-люки. Вікно в даху може служити і для виходу на покрівлю. Вікна-люки зазвичай монтують на неопалюваних горищах, але згодяться вони і для житлових мансард, тільки слід подбати про теплоізоляційний оклади. Конструкція покрівельних люків в цілому така ж, як у мансардних вікон: рама (дерев’яна або пластикова) і склопакет, кількість і якість стекол в якому можна вибирати. Від мансардних вікон люки відрізняються способом відкривання: зазвичай це двійчастий механізм з петлями збоку, але є люки, що відкриваються вгору, і такі, які відкриваються не тільки зсередини, але і зовні.

6. Вікна для плоских дахів. Якщо дах плоский або з невеликим ухилом, звичайне мансардне вікно не підійде. Знадобиться спеціальний оклад, що підвищує рівень нахилу вікна — конструкція з OSB-плит, утеплена пінопластом, яка збирається на місці. Виходить скошений короб, в похилу площину якого монтується вікно. Розмір його може бути від 50Х70 до 130х140 см. Інший варіант — встановити спеціальне «зенітне» вікно для плоских дахів. Склопакет складається з загартованого зовнішнього і теплоотражающего внутрішнього стекол. Зовні він захищений півсферою з оргскла. Такі вікна можуть відкриватися за допомогою електропривода.

Новости наших партнеров :


Комментирование закрыто.