Главная » Чтиво

Плетені меблі: натуральні і синтетичні


Поделиться в соц. сетях

2 мая 2016 Нет комментариев

Плетені меблі: натуральні і синтетичніЯку конструкцію повинні мати плетені меблі для саду та для дому? Чому предмети з натуральної плетінки не можна постійно тримати на вулиці?

Конструкції

Що плетемо? З точки зору конструкції плетені меблі можна розділити на дві групи: повністю плетені і частково плетені меблі.

Повністю плетені меблі. Цілком виготовляється з одного і того ж матеріалу, але різної товщини. Типовий приклад – ротангові крісла: у виробництві яких використовуються і товсті ліани, і тонкі стебла. З перших роблять каркас, з других — навісні елементи: сидіння. спинку, боковини та ін. Повністю плетені садові меблі зустрічається набагато рідше, ніж предмети з однієї або декількома плетеними деталями.

Частково плетені меблі. У більшості випадків має металевий або дерев’яний каркас, до якого тим або іншим способом кріпляться плетені деталі. За такою технологією виготовляють більшість предметів плетених садових меблів: стільці, крісла, шезлонги тощо. Втім, можливий і протилежний варіант: плетений каркас і навісні елементи з іншого матеріалу — наприклад, скляна стільниця.

Натуральне плетіння

Іва і ротанг. У нашій країні це найпоширеніші породи для виготовлення плетених садових меблів. З вербових прутиків вітчизняні умільці роблять столи та крісла-качалки, з ротанга виготовляють всілякі предмети кустарні майстерні в Південно-Східній Азії і великі меблеві фабрики Західної Європи. (Плетіння, до речі, може бути як ручним, так і машинним.) Садові меблі з ротанга користується популярністю у всьому світі.

Деякі виробники виготовляють плетені предмети з частин інших дерев і рослин: стебел очерету, листя рафії і банана …

Тільки під дахом. Плетені меблі з природних матеріалів необхідно розміщувати тільки під навісом — на веранді або терасі. В сад її можна виносити лише ненадовго, та й то не в будь-яку погоду. Ніжне натуральне плетіння розсихається і стає крихким. Тож не дивно, що переважна більшість «натуральної плетінки» виготовляється для домашніх інтер’єрів.

Синтетичне плетіння

Хуларо, поліетилен та інші полімери. Меблі з елементами синтетичного плетіння випускають багато європейських виробників. Часто самі назви полімерів реєструються як торговельні марки: Hularo®, Politech® та ін. Зазвичай такі частково плетені меблі мають металевий каркас — хромований або пофарбований порошковим способом. В одних випадках він залишається на очах, в інших — теж обплітається синтетичним волокном.

Під сонцем і дощем. Садові меблі з синтетичної плетінки з кожним роком набуває все більшого поширення. І це не дивно, адже її можна назвати по-справжньому садовою. Їй не страшні ні сонячне проміння, ні краплі дощу, ні пориви вітру. Гарнітур із синтетичної плетінки можна постійно тримати на відкритому повітрі, не заносячи в будинок — хоч весь дачний сезон. Але взимку його все-таки краще зберігати в приміщенні.

Новости наших партнеров :


Комментирование закрыто.