Главная » Чтиво

Репро-Барбі і вісімдесяті. Вінтаж молодшає


Поделиться в соц. сетях

30 июня 2016 Нет комментариев

БарбиРепро-Барбі увійшли на російський ринок порівняно пізно — адже жодне покоління російських дітей не виросло на тих ляльках, чиї дизайни компанія Mattel відтворює в репро-лінійці. Більш того, особи старих Барбі для наших співвітчизників незвичні, а деяким і зовсім здаються страшними. Подивіться як кукла виглядає у онлайн іграх за цією ссилкою. Навіть такі ляльки, як Silkstone Barbie, не відразу знайшли свого покупця в Україні. Однак той, хто зацікавився естетикою вінтажних Барбі, зазвичай починає не з оригіналів, а саме з репродукцій. Зрозуміло, що репродукція ніколи не замінить оригінал.

Але у неї є ряд незаперечних переваг:

По-перше, її (на відміну від раритетних NRFB) не так шкода розпаковувати.

По-друге, протягом декількох років після виходу ляльки можна без проблем купити таку саму — «просто», як правило, швидко не дорожчають. Ми знаємо колекціонера, який купив чотири репро-ляльки Barbie & The Rockers, і на двох з них демонструє оригінальні аутфіти серії.

По-третє, ціна репродукції завжди значно нижче поточної ціни оригіналу. Більш того, відомо, що добре зберігся вінтажний оригінал купити складно, тим більше NRFB в дисплейному стані. До 2009 року репро-Барбі зазвичай представляли собою поєднання ляльки і аутфіта того ж часу. Таких Барбі, як 35th Anniversary Barbie, Solo in the Spotlight Barbie Reproduction і мн. ін., не переплутати з оригіналом в принципі — як через умовного відтворення особливостей самих ляльок, так і тому, що збереження оригіналу найчастіше набагато гірше.

Ігри зі старими ляльками

Спробуйте знайти ляльку 60-х або навіть 70-х в тому ж стані, в якому вона зійшла з конвеєра. Однак в 2009 році ювілейна серія в честь 50-річчя Барбі, відома як «Капсула Часу» (My Favorite Time Capsule), внесла в основну концепцію Барбі-репродукцій радикальні зміни. В рамках цієї колекції відтворюються не тільки базові ляльки і репліки відомих аутфітов, а й конкретні релізи «від і до».

Примітно, що прототипи як мінімум трьох ляльок цієї колекції — Black Barbie (1980), Peaches ‘n’ Cream (1985) і Barbie and the Rockers (1986) — вийшли порівняно недавно і їх як і раніше досить на вторинному ринку (причому NRFB) . І тут ми підходимо до найцікавішого моменту. Вперше в репро-лінійці виявилися ляльки, які на даний момент формально не є вінтажними: в середовищі західних експертів термін «вінтажна Барбі» відноситься тільки до ляльок, виробленим не пізніш середини 1970-х (хоча в Росії «вінтажними» часто називають ляльок Барбі пізніх 1980-х і ранніх 90-х, це не цілком коректно). Із сучасних ляльок сьогодні популярні кукли Вінкс, ост приклад онлайн розваг! Навіть якщо тимчасово відволіктися від «невінтажності» вищеперелічених ляльок і визнати історичну значимість Black Barbie (перша чорношкіра Барбі!) І Barbie and the Rockers (центральна фігура культової лінійки пізніх вісімдесятих), то Peaches ‘n’ Cream викличе питання — чому саме вона? Чому, наприклад, не хіт всіх часів і народів, найбільш продавана ігрова лялька Барбі в історії — Totally Hair (1991), про яку в пресі прослизала інформація, що її продажі перевищили 10 мільйонів екземплярів? Єдине, що дійсно прославило Peaches ‘n’ Cream — це портрет Енді Уорхола. Але в іншому вона залишається рядовий лялькою свого десятиліття, а її аутфіт типовий для «помірно ошатною Барбі» 1980-х.

Новости наших партнеров :


Комментирование закрыто.