Главная » Чтиво

Тепловий насос – альтернатива енергетичній кризі


Поделиться в соц. сетях

27 июля 2016 Нет комментариев

Тепловые насосыЕнергетична криза на сьогодні близьке майбутнє. Запаси нафти, вугілля і газу вичерпують себе, а мирний атом виявився не настільки мирним (аварії на Чорнобилі, Фукусімі-1). В цих умовах актуальним стає розвиток застосування відновлювальних джерел енергії таких як енергія сонця, вітру, води та землі. На даний час вже є деякі успіхи в освоєні цього напрямку і як результат не рідкість Гідроелектростанції та вітрові станції.

Нажаль, розміщення та будівництво яких залежить від кліматичних і географічних умов (наявність водойми або постійних вітрів), що прив’язує користування виробленою енергією до конкретного регіону. Земля – це не лише ресурс для ведення сільськогосподарських робіт, а й енергетична складова, що не залежить від кліматичних умов і географічних факторів. Енергія землі знаходиться у вигляді тепла, яке змінюється на 1°С кожні 10 метрів, тому на глибині 100 метрів температура складає близько 10°С.

Та чи вміємо ми використовувати цю енергію ? І якщо так, то наскільки це ефективно ? Зараз ми можемо говорити лише про використання енергії землі для опалення будинку і допомогає в цьому тепловий насос, від виробника. Це дуже актуально в умовах відсутності теплопостачання. З метою реалізації цього завдання широко використовуються теплові насоси. Завдяки такому приладу відбувається відбір тепла від землі та передається в систему опалення будинку. Досить простий у використані та по принципу роботи він забеспечить свого власника теплом у зимку та прохолодою у спекотні дні літа.
Тепловий насос не замінний для селещ де відсутнє централізоване теплопостачання та для тих, кому набридло платити високі тарифи за користування теплом та гарячою водою, адже прилад економний при вживанні електроенергії (близько 70 % у порівнянні з електричними обігрівачами ). Перевагою є ще й те, що він не шкодить навколишньому середовищу, а в наш час бережливо відноситись до природи це один з найосновніших приорітетів нашого життя на планеті Земля. Тепер повернемося до вітчизняних буднів! Довго тягнулась ця історія з ЖЕКом. Хто кому скільки винен, за що і взагалі зацвіли каштани, опалення в будинку виключили, а борг залишився.

Борг не за електроенергію, за тепленьку, ледь-ледь воду, яка ніби то гріла наш 2-х поверховий будиночок протягом зими. Одне радувало , весна прийшла. Та ЖЕК і це псував своїми листами та особистими візитами. Врешті – решт все так надоїло, що когось хотілось задушити ( авжеж до цього не дійшло ), ще й воду перекрили. Тоді стало взагалі погано. Вирішив розібратись та представників ЖКО більше не бачити. Заплатив кругленьку суму, хоча і не знаю де вона взялась, а згодом товариш порадив поставити тепловий насос для опалення та підігріву води.

Що це вперше почув та ідея мати незалежне опалення сподобалась. Почав цікавитись. Штука виявилась не хитра, принцип роботи як в холодильника (забирає тепло в продуктів і віддає навколишньому середовищу) , але навпаки ( забирає тепло з навколишнього середовища і віддає воді ). Подумав двічі, потім тричі, потім… та й вирішив, що тут думати беру тепловий насос і годі мені цих проблем з ЖКО. Брати вирішив та який насос, який краще, які взагалі вони бувають. Виявилось теплові насоси діляться в залежності від джерела енергії (геотермальні, повітряні та вторинного тепла). Почав углиблюватись, дізнався багато цікавого. Визначився. Купив. Встановили. З’явилося тепло в будинку та гаряча вода, та навіть в спеку тепловий насос працюватиме як охолоджувач повітря. Краса! Сходив в ЖЕК. Заніс квіти. Якби не вони далі б залишався темною людиною.

Новости наших партнеров :


Комментирование закрыто.