Главная » Чтиво

Геодезія земельної ділянки — це важливі роботи для оформлення документації та будівництва


Поделиться в соц. сетях

6 августа 2016 Нет комментариев

ГеодезияСлово “геодезія” перекладається з грецької мови як “розподіл землі”. Починаючи з XIII віку до нашої ери, з часів перших згадувань про геодезію, і до нинішніх часів геодезія безупинно розвивається і використовується людьми для вирішення різноманітних задач. На сучасному рівні геодезія виконується працівниками фірми ТОВ “Гільдія Інжинірінг”.

Геодезія — наука, що виникла в давні часи, але є сучасною

Коли з’явилася необхідність вивчення земної поверхні з метою господарської діяльності, виникла геодезія. В стародавньому Єгипті в XIII сторіччі до нашої ери існував посібник по вирішенню арифметичних та геометричних задач, за допомогою яких визначали площі земельних ділянок. Відомо також, що в Китаї в Х сторіччі до нашої ери вже існувала особлива топографічна установа. Історія донесла до нас свідоцтва, що геодезія вже на початку розвитку застосовувалась широко. Відомо, що в VI сторіччі до нашої ери існували канал між Нилом та Червоним морем та зрошувальні системи в долині Нилу, спорудити які без геодезичних вимірів неможливо.

Геодезія отримала сучасну назву в IV сторіччі до нашої ери. Торговці, мореплавателі та військові потребували географічних карт, при складанні яких потрібно було знати розміри нашої планети. Бурхливого розвитку геодезія зазнала, коли було винайдено у XII сторіччі підзорну трубу. З цього часу розпочинається розвиток сучасної геодезії. В ХХ сторіччі топографічне знімання виконувалося за допомогою теодоліта, нівеліра та рейки. В наш час з’явилися електронні прилади — електронний нівелір, електронний теодоліт, тахеометр. Використання цих приладів значно підвищує швидкість і точність геодезичних вимірювань. Супутникове обладнання, яке використовують геодезисти, дозволяє визначати координати точок по сигналу з космосу. Винахід сучасних приладів став новою сходинкою в розвитку геодезії.

Геодезія ділянки: які виконуються роботи

Коли господар землі дзвонить в офіс фірми і благає зробити йому геодезію ділянки, найчастіше йому потрібна топографічна зйомка місцевості в масштабі 1:500. Топографічне знімання виконується з метою побудови топографічного плану. Зйомка на земельній ділянці виконується техеометричним методом з використанням тахеометра. Геодезія земельної ділянки, виконана за допомогою тахеометра, має велику точність.

Але значні теріторії охоплені топографічною зйомкою, і на земельну ділянку може матися топографічний план. Тоді можна замовити викопіювання із топографічного плану. При підключенні інженерних мереж робиться викопіювання не тількі площі земельної ділянки, а й всього району, по якому буде прокладена комунікація до місця врізання. Слід враховувати, що приєднуюча організація буде прокладати найзручніший шлях для прокладки комунікації, тому їм потрібні графічні матеріали в масштабі 1:2000.

Геодезія ділянки може включати таку геодезичну процедуру, як винесення меж в натуру. Межі ділянки встановлюються на різних етапах існування землеволодіння. Сучасне законодавство передбачає, що межі ділянки повинні бути винесені і закріплені довгостроковими межовими знаками. Але так було не завжди, і тому деякі земельні ділянки не мають чітко визначених меж. При купівлі такої ділянки можна спочатку зробити встановлення меж, чоб переконатися, що в майбутньому не виникнуть суперечки з сусідами за межу. Потім ділянці може бути наданий кадастровий номер, якщо вона ще не стоїть на кадастровому обліку.

Геодезиія земельної ділянки починається з виносу кутових точок в натуру і у випадку безкоштовної передачі земельної ділянки у власність. Складається також кадастровий план. Топографічний план потрібен і для створення проекту ландшафтного дизайну. Але масштаб у цьому випадку повинен бути 1:200. Геодезія ділянки також передбачає складання ситуаційних схем різного масштабу, винесення червоних ліній на топографічний план. На початковій стадії будівництва на ділянці геодезисти фірми виконають всі геодезичні роботи, пов’язані з будівництвом.

Геодезія ділянки ціна: як може замовник геодезичних послуг вплинути на ціну

Ціна геодезичних послуг складається з таких компонентів, як відстань земельної ділянки від офісу фірми та об’єми і складність робіт, що виконуються. Так при виконанні топографічного знімання ціна суттєво залежить від розміру земельної ділянки, щільності забудови, складності рельєфу, кількості підземних комунікацій. При узгодженні зйомки ціна залежить від того, до якої архітектури (міської чи районної) ділянка віднесена. Якщо ділянка попадає на делька планшетів, ціна підвищується в зв’язку з тим, що оплачувати треба кожен планшет окремо. Якщо замовнику топоплан потрібен терміново, ціна може зрости майже в два рази. Якщо господар замовив послугу заздалегідь, геодезія ділянки ціна буде меншою, ніж при терміновому виконанні.

При винесенні меж земельної ділянки в натуру ціна залежить від кількості точок, які підлягають винесенню та закріпленню, а також від виду закріплення. Об’єднання з сусідами для сумісного виконання топографічного знімання аба виносу меж може знизити витрати кожного окремого землевласника. Геодезичні послуги можуть надаватися кожна окремо, або пакетом послуг. Замовник сам визначає, які геодезичні послуги і коли йому потрібні, але обравши пакет послуг, він може знизити ціну.

Новости наших партнеров :


Комментирование закрыто.