Главная » Чтиво

Циркуляційний насос для ГВП


Поделиться в соц. сетях

22 августа 2016 Нет комментариев

НасосЩоб не чекати, поки з крана потече гаряча вода, до системи ГВП необхідно підключити циркуляційний насос. Насос забезпечує рух води по замкнутому колу.

А ось у системах без циркуляції чекати води доводиться тим довше, чим довше відстань від водонагрівача до точки водорозбору. Влаштувати же циркуляційний водопровід не дорожче, ніж купити якісний бойлер відомої марки. Експерти компанії espo.com.ua, які займаються продажем циркуляційних насосів у Львові, розкажуть вам про те, що потрібно знати при виборі цього типу обладнання.

Циркуляційний насос: параметри

— Потужність насоса — показник того, скільки електроенергії буде споживати прилад. Потужність в значній мірі визначає і інші характеристики пристрою;

— Продуктивність циркуляційного насоса (або об’ємна подача, або швидкість циркуляції рідини) — мається на увазі кількість води, яку насос може перемістити по трубопроводах за одиницю часу.

Циркуляційний насос: розрахунок

Зверніться до професіоналів — тільки вони зможуть адекватно розрахувати характеристики, якими повинен володіти циркуляційний насос. І тоді саме вони будуть нести відповідальність, якщо через помилку в обчисленнях виникнуть проблеми з функціонуванням системи.

Необхідно врахувати безліч чинників, що впливають на роботу пристрою: протяжність і висоту трубопроводу, його гідравлічний опір, характеристики точок водорозбору, підключених до даної ділянки системи, і т.д.

До уваги береться передбачуваний натиск гарячої води, яка витікає з крана. До речі, максимально допустиме значення останнього параметра становить 4,5 бару, ну а мінімальне не регламентується жодним нормативним документом, крім, можливо, місцевих інструкцій та рекомендацій.

Важливо і кількість водопровідних кранів, які можуть бути відкриті одночасно. Проста логіка підказує, що якщо створити в циркуляційному трубопроводі тиск, наприклад, в 5 бар, то при відкритті одного крана натиск перевищить допустиме значення і струмінь може пошкодити сантехнічне обладнання.

Однак якщо вода буде витрачатися одночасно через 4-5 точок водорозбору, то тиск в кожній з них виявиться порівняно низьким. Термін «порівняно» в даному випадку означає, що кількості води буде достатньо, щоб обполоснути руки, але не вистачить для нормального прийняття душу. Запобігти подібну ситуацію допоможуть багатоконтурна схема з розподільними колекторами, а також спеціальні клапани зниження тиску.

Взаємозамінність циркуляційних насосів

Окреме питання при виборі циркуляційного насоса ГВП — взаємозамінність приладу з насосом для системи опалення. Незважаючи на зовнішню схожість приладів, взаємозамінність є обмеженою.

Проблема полягає в різниці робочих температур рідини: 60-65 °С для гарячої води і 90-95 °С для теплоносія.

При необхідності циркуляційний насос для опалення, може бути використаний на трубопроводах ГВП, але не навпаки! Відзначимо, що ні солідний запас потужності, ні висока продуктивність, якими відрізняються насоси опалювальної системи, для ГВП просто не потрібні.

Основні висновки:

— Циркуляційний насос для ГВП підбирається приблизно за тією ж схемою, що і для системи опалення;

— Немає сенсу використовувати пристрій, у якого продуктивність вище, ніж у водонагрівача, підключеного до даного контуру;

— Розрахунок параметрів для циркуляційного насоса є досить складним, тому слід доручити його фахівцям: при самостійному його проведенні економія буде незначною, а ймовірність помилки — занадто високою.

Новости наших партнеров :


Комментирование закрыто.