Домой про Здоровье Хвороби нігтів і як з ними боротися

Хвороби нігтів і як з ними боротися

1241
0

НогтиЗахворювання нігтів викликають дискомфорт при носінні вузького взуття. Дуже неприємно бачити потовщення на нігтях, їх жовтизну і нерівно надломлені краї. Лак дефект не приховає, ходити у відкритому взутті неможливо. Тих, хто вважає, що похід до лікаря не потрібен, а педикюр на дому можна зробити, умовивши майстра, поспішаємо розчарувати: фахівець з догляду за нігтями не візьме за роботу, побачивши навіть початкові ознаки появи грибків на нігтях.

На сьогоднішній день відомо близько 300 000 грибкових захворювань. Їх розпізнаванням і лікуванням займається подолог. Так як нігтьові інфекції бувають різних типів, а симптоми появи їх схожі, для визначення точного діагнозу потрібно здати аналізи. Досвідчений лікар робить прогнози з урахуванням фактичного стану внутрішніх органів.

Типи захворювань

Найбільш поширеними серед дерматологічних хвороб є мікози. Інфікування відбувається з двох причин: спадкова схильність і передача мікробів шляхом тактичного контакту (найчастіше відбувається в місцях громадського користування: басейнах, душових, лазнях).

1. У більшості випадків грибок нігтів починається з ураження шкіри. Складовими захворюваннями є епідермофітія і піодермія. При цьому уражаються нігті, міжпальцеві складки, ступні. Швидкому розвитку захворювання сприяє тепле і вологе середовище.

2. Оніхомікоз є ураження грибковою цвіллю. Колір нігтя робиться від жовтого до чорного. На перших етапах допомагає зовнішня чистка. Для лікування знадобляться креми: оксіназол, кетоконазол або клотримазол.

3. оніхогріфоз – ніготь в результаті ураження жовтіє, потовщується і загинається на зразок пташиного дзьоба і навіть спіралі.

4. Оніхауксіс дає рівномірне потовщення нігтьового валика внаслідок швидкого формування рогових піднігтьових субстанцій.

5. Койлонізія – ніготь стиснений в середній частині і вигинається на зразок черепиці.

6. Платохінія (плоскі нігті) і на противагу – Гиппократовом нігті (за формою як лупа).

7. Аноніхія – відсутність пластин нігтів.

8. Гапалонізія – ослаблення нігтів до появи м’якості і глибоких тріщин.

9. Оніхомадезіс супроводжується відділенням пластини від нігтя.

10. Рубромікоз включає в себе ураження нігтів і шкіри.

Ми перерахували основні ознаки і назви захворювань, а також їх візуальне відображення. Тепер подивимося, що пропонує для вирішення питання медична індустрія.

На етапі до одужання

Перед тим, як виконати манікюр на дому або в салоні, необхідно повністю відновити нігті. Пропонується 3 варіанти лікування захворювань.

• При початковому і неглибокому ураженні, що займає до 10% нігтя, використовують зовнішню обробку пошкоджених місць мазями і розчинами (мікроспорії, Батрафен і ін.).

• Більш серйозні захворювання або запущена стадія легких інфекцій (до 50% уражень) вимагають прийому таблеток протягом півроку. Медикаменти потрапляють в підшкірну зону і активно борються з бактеріями: Кетоконазол, Ламізил, Дифлюкан.

• Хірургічна операція зводиться до зриву нігтя. Є крайнім засобом в боротьбі з інфекціями, хоча самостійного повного лікування не дає (потрібна комплексна терапія).

Грибкові захворювання нігтів можна вважати ознакою неохайності і відсутності гігієни. Початкове захворювання може викликати зараження при прийомі душу на морському узбережжі, одягання запропонованих тапочок в гостях і інші випадки. Дуже важливо не ігнорувати поява свербежу, цяток на нігтях, а скоріше звернутися за професійною лікарською допомогою.