Домой Статьи Проблеми митного оформлення вантажів в Україні

Проблеми митного оформлення вантажів в Україні

407
0

ТаможняМитне оформлення вантажів – це процес, необхідний для перетину вантажів при ввезенні або вивезенні у/з країни призначення. Важливість правильного проходження митниці складно переоцінити: в разі, якщо будуть порушення встановленого процесу, в кращому випадку вдасться відбутися чималим штрафом, а в гіршому – може бути конфіскований весь товар і відкрито кримінальну справу. Тому послуги митного оформлення завжди затребувані, особливо – в Україні, через складнощі в законодавчій базі та особливостей роботи митних постів. У цій статті описані основні складності, з якими можна зіткнутися при митному оформленні товарів.

Часто змінюється законодавство

Одна з головних проблем для підприємців, які займаються міжнародною торгівлею – це постійні зміни «правил гри» – законів і нормативних актів, які регулюють митне оформлення. Тільки бізнес звикає до того, що для розмитнення конкретного типу товарів потрібен певний пакет документів, як правила змінюються. Постійно змінюються вимоги до проходження різних експертиз (санітарної, фітосанітарної, епідеміологічної, ветеринарної, токсикологічної, радіологічної та ін.), З’являються нові довідки, підготувати які за короткий період дуже складно. Допомогти в цій ситуації можуть митно-брокерські послуги, що надаються сторонніми компаніями – в них фахівці завжди тримають руку «на пульсі» законодавчих змін і готові до новацій.

Затримки і повільна робота

Ще один бич української митниці – це дуже повільна робота. Навіть якщо документи оформлені згідно з усіма вимогами, необхідний внески сплачено, товар перевірений і очікує оформлення, процес може затягнутися. Причини такого явища як об’єктивні, так і суб’єктивні. На деяких митних пунктах занадто велике завантаження, тому черга – явище очевидне. З іншого боку, є митниці, де при невеликому грузопотоке оформлення йде ще повільніше, ніж на перевантажених, причина цього – недбальство або нестача співробітників. Як правило, митні брокери знають, що відбувається на митних постах і можуть своєчасно реагувати на ситуацію в інтересах клієнтів.

Помилки при підготовці документів

Проблема, яка також відноситься до митного законодавства: перелік документів для розмитнення вантажів настільки складний, що найчастіше при заповненні документів, підготовці тієї чи іншої довідки, виписки трапляються помилки, виявити які заздалегідь досить складно. Спливає помилка тільки тоді, коли за перевірку взявся митник, і виправити її пізно. У цьому випадку доводиться заново подавати новий пакет документів і сподіватися, що цього разу все зроблено як треба. Навіть компанії, часто займаються митним оформленням, не застраховані від помилок, тому рекомендується довіряти збір і подачу документів митним брокерам, які точно знають, як заповнити потрібну форму і як повинна бути оформлена довідка. Профільні фахівці допоможуть зберегти кошти і скоротять час, за яке вантаж проходить митницю.

Інформація взята звідси