Домой Статьи Інформація чи дезінформація?

Інформація чи дезінформація?

378
0

ДезинформацияЗа часів великої політичної боротьби, еліти світу розгорнули один зі своїх найбільш надійних методів придушення інакомислення. Дезінформація. Це помилкова або що вводить в оману інформація, яка навмисно поширююється для того, щоб ввести в оману населення. Це відрізняється від дезінформації, яка неправильна або випадково вводить в оману. Дезінформація створюється з конкретною метою обману когось або щось. Використання дезінформації як політичної зброї почалося в 1920-і роки Радянського Союзу, в якому КП заснувала відділ Дезінформації. Деякі джерела навіть приписують походження терміна від самого Сталіна. Філософія дезінформації демонструється в самому слові. Поняття було розроблено так, щоб звучати по європейськи та змусити людей думати, що воно має західне походження. Російське слово для дезінформації насправді маскування. Однією з особливо впливових кампаній дезінформації була операція Infektion, яка була розроблена, щоб обдурити громадськість повірити в боротьбу США зі СНІДом.

Хто є королем Дезінформації?

Незважаючи на те, що походження терміна прийшло від Радянського Союзу, найбільш успішним користувачем цієї техніки є уряд США. Їх перший великий успіх був, коли вони хотіли скинути шаха Ірану, щоб замінити його з прем’єр-міністром Мохаммедом Моссадека. Для того, щоб зробити цей перехід легше, ЦРУ розмістило неправдиві статті в іранських газетах. Також в 1979 році про Радянське вторгнення в Афганістан, ЦРУ впровадило неправдиві історії в газетах мусульманських країн, стверджуючи, що Радянський Союз установив свято під назвою «День вторгнення». Це було показано в СМІ, що стало частиною загальної стратегії, щоб ізолювати журналістів в засобах масової інформації країни і ефективно зробити їх американськими агентами, творцями своєї історії, та внести громадську думку щодо позиції Америки. У більш сучасні часи, уряд Рональда Рейгана запустив кампанію дезінформації проти лівійського диктатора Муаммара Каддафі. Це зіграло важко на совісті деяких чиновників так, що агент Державного департаменту Бернар Келб подав у відставку і заявив, що “віра в слово в Америці – це пульс демократії”. На його думку, це поняття було повністю порушене.

Де використовується дезінформація?

Дезінформація є одним з основних елементів в інформаційній війні. В якому думка громадськості використовуються, щоб чинити тиск на супротивника, часто всередині власної країни противника. Права і беззаконня цього були обговорені філософами протягом останніх декількох десятиліть. Система, яку згодом вони придумали говорить, що деякі види дезінформації є етичними, а деякі ні. Приклад використання надувних танків, щоб обдурити німецьких солдатів під час Другої Світової визначено прийнятною дезінформацією, проте маскування заводу зброї, як медичного закладу було неетично.

Про ці та інші наукові поняття читайте в рубриці Наукові новини.