Домой Статьи Верховна Рада підсумовує зустріч Міжпарламентської асамблеї

Верховна Рада підсумовує зустріч Міжпарламентської асамблеї

307
0

Верховна Рада підсумовує зустріч Міжпарламентської асамблеїПротягом останнього року співпраця між Україною та її постійними партнерами — Польщею та Литвою ще більше поглибилась. Про це може свідчити і візит Андрія Парубія до Варшави. Його Верховна Рада відрядила для участі в тристоронній Міжпарламентській асамбле.

Що проговорили? До чого домовились?

Серед інших питань, котрі активно обговорювались представниками під час зустрічі, особлива увага приділялась темі української безпеки. Партнери висловили підтримку Андрію Парубію та усій Україні у посилені тиску на Росію, аж допоки не відбудеться звільнення півострова Крим.

Позитивно та з вдячністю до колег Верховна Рада сприйняла ініціативу Литви з приводу суттєвого збільшення інвестиційної допомоги країні. За переконанням Андрія Парубія, така пропозиція є дуже актуальною в даний час.

Учасники зустрічі разом підписали Лист-звернення до парламенту США, а також деяких європейських парламентів. Окрім цього, представники Литви, Польщі та України домовились про спільний візит в деякі інші європейські країни. Швидше за все поїздки в Брюсель, Лондон та Вашингтон відбудуться в позасесійний період. Це вже буде інший формат співробітництва асамблеї, стосунки ж самих країн-учасниць від таких поїздок стануть ще більш міцними.

Партнери запевнили Україну, що допомагатимуть у захисті країни, адже переконані, що небезпека російського вторгнення залишається актуальною і для них.

Окрім цих питань, представники також висловили свою думку з приводу ситуації в Білорусії. На наступну зустріч Верховна Рада відправить свого представника для обговорення питань економічної безпеки.

Після зустрічі

Відразу після зустрічі в Луцьку відбулась одна із чергових провокацій ворога — обстріл генерального консульства Польщі. За переконанням представників СБУ та самого Андрія Парубія, хтось очевидно хоче зашкодити плідній співпраці українців із Литвою та Польщею. Разом із тим, дружба із партнерами від цього не може перерватись. Це дає лише новий стимул до подальшого поглиблення співробітництва на різних рівнях та у різних форматах.

Тим часом, правоохоронні служби вже натрапили на слід злочинців і найближчим часом стане відомо, хто і для чого здійснив обстріл консульства. Варто відзначити, що такі напади не є випадковими. Раніше вже було сплюндровано кілька польських пам’ятників в Україні. За розвитком подій можна слідкувати не тільки у новинах по телебаченню, але й на інформаційних порталах у Всесвітній мережі.