Домой Статьи Як обвал рубля може вплинути на гривню?

Як обвал рубля може вплинути на гривню?

404
0

Останні кілька днів, більшість новин України пов’язані з санкціями США щодо Росії. При цьому аналітики висловили побоювання, що вітчизняні корпорації та економіка країни в цілому, може відчути негативний вплив від цих процесів. За їх словами Мінфіну слід уважно стежити за обвалом на російському фінансовому ринку, і ретельно вивіряти свої зовнішні запозичення, так як є ймовірність впливу колапсу в РФ на українські компанії.

Ні для кого не секрет, що незважаючи на санкції та обмеження, український бізнес продовжує співпрацювати з російськими колегами, а тому, існує велика ймовірність, що важливі контракти можуть бути розірвані. Все це в підсумку може призвести до істотного скорочення доларового потоку в Україну.

Зокрема експерти в області ринкових досліджень стверджують, що наша країна завжди була жорстко пов’язана з російською економікою. Але, незважаючи на це Україні поки що вдається утримувати гривню незалежної від курсу рубля, з урахуванням ємності та рівня розвитку валютного та фондового ринку в нашій країні. Однак не варто забувати, що в багатьох напрямках наші і російські компанії є конкурентами, і тут інший зв’язок. До того ж при банкрутстві окремих компаній РФ незрозуміло, що буде з їх українськими активами, а  також з цінами на світових ринках сировини і готової продукції.

Багато питань поки залишаються без відповіді, аналітики тільки почали оцінювати ризики, фіксуючи перші наслідки. Про що красномовно свідчать останні новини економіки провідних інформагентств. Занадто мало часу пройшло з моменту затвердження нової порції американських санкцій відносно РФ і недавньої реакції російських ринків. Санкції запровадили 6 квітня, і вони торкнулися 7 олігархів, 12 компаній і 17 державних службовців. Реакцією став обвал 9 числа, в понеділок, фондового і валютного ринку РФ.

Нагадаємо, що 9-го квітня Індекс Московської біржі впав на 8,34%, а індекс РТС – на 11,44. Лідерами обвалу стали акції “Полюса” (-26,22%), «Русала» (-20,35%), Сбербанка (звичайні акції впали на 16,59%), “Норнікеля” (-15,87%). При цьому курс грошової одиниці РФ до долара в понеділок впав на 2,22 рубля, і досяг 60,39 руб ./$, і почав вівторок рухом до 63,04 руб ./$.

Як ви можете переконатися, своїми діями влада США потрапила в дуже вразливу і болючу точку. Вибір об’єкта для публічної прочуханки був невипадковим. Зокрема для таких російських експортерів алюмінію як «Русал» Олега Дерипаски, американський ринок мав велике значення, а його втрата неминуче привела до величезних збитків.

Що ж стосується українських реалій, то відсутність негативних факторів для нашої країни обумовлено ще і тим, що російський фондовий ринок, схоже, зміг швидко впоратися з шокової ситуацією. Про це свідчить відсутність подальшого падіння цін на акції російських компаній.

На думку аналітиків, головні гравці зайняли вичікувальну позицію і, схоже, переоцінюють ризики. З одного боку, заманливо виглядають дешеві акції провідних компаній з високою дивідендною прибутковістю. З іншого боку, існує великий ризик, що ціни на акції цих компаній будуть продовжувати падати на тлі нових санкцій. У будь-якому випадку, поки це відбувається, ніяких хвилювань на ринках не передбачається, а значить і курс гривні буде відносно стабільним.