Домой Статьи Банк або обмінник? Де вигідніше міняти валюту?

Банк або обмінник? Де вигідніше міняти валюту?

84
0

Банк або обмінник? Де вигідніше міняти валюту?Сьогодні готівкову валюту можна поміняти трьома способами: в банку, у небанківському обмінному пункті або на чорному ринку у мінял. При цьому останній варіант, до недавнього часу, користувався найбільшою популярністю серед українців. Але все-таки, який з цих варіантів сьогодні більш вигідний і найбільш безпечний? Експерти компанії КІТ Group, яка пропонує вигідний обмін валют Івано -Франківськ, проаналізували ситуацію на ринку.

Згідно статистики, близько 80% відсотків українців віддають перевагу обміну готівкової валюти в стаціонарних валютних пунктах або в інтернет обмінниках, і тільки кожен восьмий вважає шо це краще робити в банку. Причина тому проста – небанківські організації пропонують більш вигідний курс обміну.

«На місцевому рівні банки вже давно втратили цей ринок. До недавнього часу спекуляції на ринку для них були звичайною справою, а наявність великих фінансових ресурсів дозволяли їм формувати високі спреди (тобто різницю між купівлею і продажем валюти) вигідні з точки зору банківського прибутку. Фактично, банківські спекуляції, були головним чинником формування курсу валют. Що ж стосується поточної ситуації на ринку готівкової валюти, то стаціонарні обмінники сьогодні недосяжні. Доказ тому курс валют в обмінниках Івано-Франківська», – стверджують експерти.

На їхню думку, сьогодні вплив банків на курс валют став значно меншим, за рахунок цілого ряду державних обмежень, покликаних стримати спекуляції на ринку. У підсумку, небанківські фінансові компанії отримали перевагу – вони можуть формувати і швидко змінювати курс валют в залежності від ситуації на ринку і стану конкуренції в регіоні, в якому вони працюють.

«Причина, по якій раніше курс валют на чорному ринку Івано-Франківська був завжди більш привабливий, ніж банківський курс – гнучкість і можливість оперативно реагувати на зміну ринку. Але у мінял є один істотний недолік – нелегальне надання послуг. Клієнт завжди ризикує стати жертвою обману і таких випадків дуже багато», – попереджають експерти.

У цьому плані у стаціонарних обмінників цілий ряд переваг:

  • – як і міняйли вони володіють достатньою гнучкістю, щоб оперативно формувати конкурентні курси валют
  • – послуги обмінників абсолютно безпечні – вони офіційно працюють в правовому полі країни. Доказ тому люба обмінка Івано-Франківська від компанії КІТ Group
  • – діяльність обмінників регулюється ліцензією НБУ.

При цьому багато легальних обмінників мають свої сайти, що дозволяють відслідковувати поточний курс валют і статистику його зміни. Наприклад, на сайті obmin24.if.ua можна побачити актуальний курс валют на сьогодні в Івано-Франківську по семи напрямках обміну.

«Великою перевагою обмінників компанії КІТ Group, є можливість забронювати на 1 годину курс за потрібним напрямком обміну. Іншими словами, ви дивитеся на сайті курс, бронюєте його, а поки ви йдете в обмінник, він гарантовано не зміниться », – розповідають представники КІТ Group.