Домой Статьи Головні ризики купівлі квартири на вторинному ринку

Головні ризики купівлі квартири на вторинному ринку

799
0

Купівля нерухомості – завжди гарна ідея. Навіть покупка невеликої квартири за вигідною ціною стане відмінним довгостроковим капіталовкладенням. Нерухомість завжди була і буде стабільним економічним активом – земельна ділянка легко простоїть хоч тисячу років і буде тільки дорожчати, а будівлі завжди будуть потрібні людям. Це ідеальна застава для кредиту, а також цінне майно, яке можна продати, подарувати або передати в спадщину рідним. На жаль, всі ці переваги мають високу ціну, і багатьом доводиться довгі роки збирати гроші, для купівлі навіть маленької квартири. Саме тому угоди цього типу потребують особливої ​​уваги та обережності.

Вторинний ринок – які ризики?

На вторинному ринку існує цілий ряд факторів, які потрібують уваги. Тому перш ніж прийняти рішення про купівлю, потрібно ретельно перевірити правовий статус, як продавця, так і об’єкта продажу.

В цьому плані незамінними будуть всілякі державні реєстри, де безкоштовно можна отримати всю необхідну інформації про наш об’єкт. Яскравим прикладом тому, є витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, за допомогою якого ми можемо дізнатися наступну інформацію:

  • хто насправді є власником нерухомості
  • чи знаходиться об’єкт у заставі (іпотека, кредитування)
  • чи є обмеження на права власності.

Якщо продавець об’єкта має намір приховати цю інформацію, або вона відрізняється від даних в реєстрі, то це привід, як мінімум для занепокоєння, і як максимум для скасування угоди.

Договір довічного утримання

Договір довічного утримання – ще один фактор, який потрібно перевірити перед купівлею. Відповідно до такого договору право власності на нерухомість передається (набувачеві) у обмін на довічне утримання (догляд) власника (відчужувача) цієї нерухомості. На жаль, разом з правом власності набувача передається і право на продаж нерухомості без згоди відчужувача. Тому купуючи таку нерухомість всі зобов’язання довічного утримання (житло, лікування, їжа, одяг т.щ.) повинен виконувати новий власник. І ця інформація повинна бути в державному реєстрі прав власності на нерухоме майно. Крім того, буде корисно перед угодою спитати сусідів на предмет такого варіанту.

Продавець з вашою пропискою

Ще одна пастка – продаж квартири орендарем (який також може бути набувачем). Тому дуже важливо, переглянути інформації про те, хто прописаний в даній квартирі або будинку.

Також не варто допускати ситуацій, коли продавець на момент продажу все ще залишається прописаним у квартирі, обіцяючи виписатися звідти після завершення угоди. Цілком можливо, що у нього немає злого умислу, але якщо він добровільно не випишеться з неї після продажу, то позбавити його права проживання може лише суд, а судові розгляди можуть тривати роками.

З ріелтором або самостійно?

Послуги агента з нерухомості сильно знижують ймовірність обману. В обов’язки ріелтора входить перевірка справжності документів і перерахованих вище ризиків. Як правило, ріелтерські агентства мають доступ до всіх державних реєстрів. Однак, за спокій потрібно платити – як правило 4% від вартості угоди.

На жаль, на цьому ринку послуг є і шахраї. У гонитві за комісійним вони можуть приховувати «проблеми» об’єктів нерухомості, спонукаючи вас якомога швидше оформити покупку. Тому при виборі агентства, вибирайте тільки ті компанії, які довгий час працюють на ринку нерухомості і добре себе зарекомендували серед клієнтів.