Домой Статьи Кредитна історія. Що це таке? Де вона береться и як її поліпшити?

Кредитна історія. Що це таке? Де вона береться и як її поліпшити?

325
0

Погана кредитна історія – це головна причина для банків відмовити в видачи позики своїм  клієнтам. Але експерти стверджують, що навіть маючи таку перешкоду, можна легко її виправити, і в подальшому без проблем кредитуватись на різні цілі. Як це зробити? Читайте в нашій статті.

Звідки береться кредитна історія?

Поняття кредитоспроможності визначено законом про банки, і інтерпретується як можливість погашення боргових зобов’язань разом з відсотками протягом періоду, зазначеного в договорі.

Це один з найбільш важливих факторів кредитування і в більшості випадків саме від нього залежить позитивне рішення на видачу кредиту.

Ваша кредитна історія починається в той самий момент, коли ви підписуєте перший кредитний договір, купуєте щось у розстрочку або оформлюєте першу кредитну картку. Починаючи з цього моменту дані про ваші кредитні зобов’язаннях будуть надходити в базу даних українських бюро кредитних історій (ПВБКІ, УБКІ, МБКІ)  і перш, ніж видати вам кредит, всі банки будуть вивчати цю інформацію щоб зрозуміти, як виконувалися ці зобов’язання в минулому. Звучить загрозливо? Не хвилюйтесь.

Дуже часто відсутність кредитної історії гірша, ніж погана історія сома по собі. У цій ситуації банк нічого не знає про фінансове становище потенційного позичальника, тому видача кредиту пов’язана з великими ризиками неповернення банківських коштів. Фактично ви невидимка для банку.

Як поліпшити кредитну історію?

Що стосується позитивної кредитної історії – то це результат нашої наполегливої ​​праці. Що потрібно для цього зробити? Достатньо дотримуватися кількох простих правил.

  1. Сплачуйте всі зобов’язання вчасно
  2. Постійно контролюйте свою кредитну історію. Постійний контроль дозволить уникнути можливих помилок і швидко виправити критичні ситуацію, щоб уникнути відмови в банку.
  3. Не будь невидимкою. Якщо у вас ще немає кредитної історії, візьміть кредит на покупку дешевих речей або отримайте кредитну картку.
  4. Не беріть занадто багато позиків, щоб не потрапити в боргову кабалу.
  5. Спілкуйтесь з банком. Якщо у вас є заборгованість по кредиту, то не потрібно уникати банківських консультантів. Краще спробуйте знайти з ними оптимальний спосіб виконати свої зобов’язання.

Як перевірити кредитну історію?

Як перевірити свою кредитну історію? Легко! Для цього достатньо відвідати сайт будь-якого бюро кредитних історій і замовити потрібну інформацію.

Сьогодні в Україні працюють  три найбільших бюро:

  1. Українське бюро кредитних історій (УБКІ – www.ubki.ua)
  2. Перше всеукраїнське бюро кредитних історій (ПВБКІ – www.pvbki.com)
  3. Міжнародне бюро кредитних історій (МБКІ – credithistory.com.ua)

Наприклад, заходимо на сайт УБКІ і в розділі «для приватних осіб» переходимо на сторінку «Кредитна історія». Послуга платна – 50 грн за один запит. Крім того, ви можете за 500 грн на рік оформити послугу «СтатусКонтроль» і отримати необмежений доступ до звітів по вашій кредитній історії. Інші сервіси працюють приблизно так само.

Якщо з якоїсь причини вам не вдалося виконати вищевказані правила, та ви прострочили черговий платіж по кредиту або зовсім не змогли впоратися з узятими на себе зобов’язаннями, то ви повинні пам’ятати, що погана кредитна історія це ще не вирок і є способи її поліпшити. Крім того, завжди є можливість оформити позику в небанківських кредитних установах, які не звертають увагу на цей фактор.