Домой Статьи Обладнання для корівників: годування, освітлення, вентиляція

Обладнання для корівників: годування, освітлення, вентиляція

1963
0

Розведення великої рогатої худоби може стати прибутковим бізнесом, якщо правильно організувати роботу. Для тварин необхідно підібрати підходяще для утримання місце, а після придбати обладнання для корівників. Все необхідне для домашніх, приватних й великих ферм представлено в широкому асортименті на сайті https://alt-ua.com/.

Важливо, щоб кожна корова мала своє стійло, була забезпечена їжею. Окрему увагу приділяють питанням видалення відходів й продуктів життєдіяльності. Для наведення чистоти не використовують ручну працю. З цим справляється спеціальне обладнання. У загальний комплекс забезпечення корівника включені система вентиляції, транспортування води та їжі, прибирання відходів, опалення й освітлення.

Годування

Фермери вибирають апарати, які будуть автоматично подавати їжу. Це може бути сіно, кормові суміші, комбікорм. Щоб виключити перегодовування й розвинення хвороби, а також гарантовано економити продукти, рекомендовано купувати автоматичні системи, що забезпечують подачу корму без участі людини. Система ділить їжу на порції, яких буде достатньо для забезпечення тварини всім необхідним.

Зберігати корм рекомендовано не в одному приміщенні з коровами. Це забезпечує збереження продукції. Для автоматизованої лінії, яка подає їжу тваринам, використовують бокси.

Видалення відходів

Для видалення відходів використовують спеціалізовані автоматичні системи. При виборі враховують кількість корів й тип використовуваного корму. Якщо поголів’я налічує менше 30-40 особин, немає потреби в застосування автоматизованої установки. Щоб система змогла безперешкодно працювати, в стійлах роблять незначний ухил в 2-3 см. Це дозволяє частини відходів автоматично стікати в жолоби, звідки вони будуть видалені.

Автоматична система може бути самосплавною та дельта-скреперною. Стоки необхідно відправляти в спеціальні сховища. Просто скидати їх у вигрібну яму забороняється.

Облаштування освітлення

Нормальний розвиток тварини неможливо забезпечити без гарного джерела світла. В таких умовах корови дають більше молока, а телята добре харчуються й швидко ростуть. За допомогою спеціальних приладів світловий день в корівнику рекомендовано подовжувати до 16 годин, а максимальна потужність освітлювальних приладів повинна досягти 50-200 люкс.

Для подачі денного яскравого світла можна встановити світлодіодні світильники, для нічного часу – з червоними світлодіодами.