Домой Электроника Як правильно обрати ваги?

Як правильно обрати ваги?

4708
0
Як правильно обрати ваги?

Вам потрібно зважити дрібні предмети, поштові відправлення, продукти, ліки або важкі грузи? Значить вам неодмінно потрібні ваги. На перший погляд здається, що це досить простий прилад, основне завдання якого показувати вагу, але, з огляду на величезну кількість різноманітних  моделей доступних сьогодні в продажу, вибір може виявитися непростим завданням, і в цій статті ми розповімо, як з ним успішно впоратися.

Що потрібно зважувати?

Це перше питання, на яке вам потрібно буде відповісти, тому що ваги потрібно вибирати саме з урахуванням розміру і характеру зважувальних предметів. Сьогодні у продажу доступні наступні види цих приладів:

Торговельні ваги. Вони мають універсальне застосування і можуть використовуватися в магазинах і в будь-яких інших установах, де є потреба зважувати предмети і продукцію невеликими обсягами. Треба зазначити, що торгова вага має бути дуже точною, тому в сфері роздрібної та оптової торгівлі повинні використовуватися тільки сертифіковані і повірені прилади.

Лабораторні ваги. Цей тип пристроїв має дуже високу точність до 0,01 г і підходить для лабораторій, аптек або ювелірних майстерень.

Платформні ваги. Ці ваги призначені для зважування великих предметів і оснащені окремою панель управління і дисплеєм.

Ваги фасувальні. Спеціальна версія ваг, які дозволяють розфасовувати великий обсяг товарів на більш дрібні порції однакового обсягу. Крім того, певні моделі можуть при заданому «еталонному значенні» ваги одного предмета, визначити загальну кількість цих предметів. Дуже корисна функція для підрахунку дрібних компонентів і деталей, наприклад, метизів.

Кранові ваги. Використовуються для зважування сировини і різних предметів, які підвішені на крані або іншому пристрої. Діапазон зважування до декількох тон.

Рокла з вагами. Це візок, оснащена ваговим механізмом, який дозволяє зважувати вантажі, що транспортуються.

Діапазон зважування і точність вимірювання

Діапазон зважування пов’язаний з розподілом шкали, яка визначає точність вимірювання. Як правило, чим більше розподіл шкали, тим точніше вага. Серед інших параметрів велике значення має мінімальна вага зважування, яка визначає, скільки повинен важити 1 предмет, щоб у приладі включилася функція зважування.

В якому середовищі проводяться вимірювання ваги?

Для вологого і брудного середовища необхідно вибрати правильний варіант ваг. Ступінь їх захисту повинен відповідати стандарту IP 65.

Чи будуть ваги переноситися?

Якщо ваги будуть використовуватися в польових умовах або в місцях, де неможливо підключитися до джерела живлення, виберіть альтернативний варіант, здатний працювати від акумулятора або батарейок.

Підключення до комп’ютера або принтера?

Серед інших функцій сучасні ваги можуть підключатися до комп’ютера, принтера або касової системі.

Повірка та легалізація

Купуючи ваги обов’язково зверніть увагу щоб вони були повірені і занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки та це підтверджувалося відповідними сертифікатами.