Домой Статьи Способи самозахисту при обміні валюти

Способи самозахисту при обміні валюти

902
0
Валюта

Обміняти гривню на валюту пропонують обмінники і банки. Послуга затребувана і на чорному валютному ринку України. Чи всі способи безпечні і чи можна захистити себе від обману?

Техніка безпеки

Спочатку потрібно знайти місце, де обмін валют проводять не перший рік. Обрана організація повинна мати хорошу репутацію, позитивні відгуки на незалежних ресурсах. При виборі вивчіть курси.

Зверніть увагу: продавці часто вказують вигідні значення, але вони стосуються оптових продажів. При конвертації невеликих сум цифри можуть виявитися не такими привабливими. Заздалегідь зробіть підрахунок суми, яку повинні отримати після обміну.

Сучасна обмінка зазвичай має офіційний сайт. Знайдіть розділ з документами, вивчіть ліцензію і термін її дії. Якщо вас, наприклад, цікавить більш вигідний курс валют Вінниця то його краще шукати саме в обмінниках, які працюють з готівкою. В цьому випадку ви можете забронювати його на одну годину і отримати гроші з максимальною вигодою.

Заздалегідь плануйте покупку, враховуючи фактори впливу і коливання. Це допоможе захистити себе від неприємних сюрпризів. Заздалегідь уточніть, чи включені комісії в означений курс валют. Іноді є приховані платежі, через що заплатити доведеться більше.

Не поспішайте залишати відділення обмінника відразу після отримання коштів. Перерахуйте, попросіть перевірити на справжність. Якщо залишити приміщення, а потім з’ясується, що були видані старі або фальшиві купюри, повернути їх буде складно.

Чи можна користуватися послугами компаній на чорному ринку?

Він цікавий тим, що можна без проблем здійснювати обмін будь-яких сум без обмежень. Часто чорний ринок привабливий і ціною валюти. Цей спосіб завжди був найбільш ризикованим, оскільки в разі виникнення неприємностей вирішити питання із залученням органів правопорядку не вийде. Небезпека полягає і в тому, що велика ймовірність отримати на руки фальшиву іноземну валюту. Є й інші схеми через які можна втратити свої фінанси.

Убезпечити себе можна наступним чином:

  • не поспішайте відразу віддавати гроші, нехай спочатку друга сторона перевірить свою суму
  • на будь-яку угоду не варто їздити одному, а для транзакції вибирайте сонячне час доби
  • завжди перераховуйте отримані гроші
  • не міняйте валюту у незнайомців.

Завжди аналізуйте курс валют порівнюючи поточні значення з минулими датами. Читайте аналітиків і стежте за прогнозами. Це допоможе не тільки безпечно провести операцію, але і зробити її більш вигідною.