Домой Статьи У які дні місяця і тижня найвигідніше міняти валюту?

У які дні місяця і тижня найвигідніше міняти валюту?

1197
0
Валюта, доллары

Ми вже знаємо, що курси валют мають сезонні коливання і згідно з цими коливаннями взимку валюта коштує найдорожче і саме взимку її краще продавати, а влітку її вартість сильно знижується і це ідеальний час для покупки доларів і євро. Але що робити, якщо немає часу чекати кращого сезону, а продати або купити валюту потрібно якомога швидше?

Курси валют протягом місяця

Експерти в сфері валютного ринку стверджують, що коливання курсів валют мають не тільки сезонний характер, але можуть мати цілком закономірні зрушення протягом місяця і навіть тижня. Звичайно, вони не такі яскраво виражені як сезонні, але тим не менш, їх можна використовувати для визначення найбільш вигідних умов обміну.

Зокрема, фахівці компанії obmin.zt.ua, які займаються обміном валют в Житомирі стверджують, що найсильніше гривня дешевшає в останні 7 днів місяця, на які припадає максимальна кількість валютних платежів. При цьому максимально дорогою гривня стає приблизно на другому тижні, коли попит на валюту стає мінімальним.

Курси валют протягом тижня

Отже, ми з’ясували тенденції зміни курсу валют протягом місяця, а що на рахунок тижневого діапазону? У які дні краще всього купувати / продавати валюту?

Чим менше діапазон, тим важче відповісти на це питання, тому однозначної відповіді немає навіть у експертів. Так як частина з них упевнені, що ніяких чітких закономірностей по днях тижня не існує. Інші, навпаки, називають середу і четвер кращими днями для продажу доларів, а вихідні для їх придбання.

Прихильники закономірностей обґрунтовують це тим, що саме в перші дні тижня гривня починає дешевшати по відношенню до долара і пік її «падіння» припадає саме на середину тижня. Ближче до вихідних кількість угод на міжбанківському ринку починає знижуватися, що свідчить про падіння попиту, а разом з ним відбувається і падіння офіційного курсу долара, що також позначається і на роздрібному курсі. Тому кінець тижня — це самий невідповідний час для продажу вашої валюти.

Субота і неділя, коли більшість банків і обмінників закриті, роздрібна ціна на валюту знижується, тому ці дні вважаються кращими для покупки. Звичайно, в більшості випадків такі коливання є ледь помітними і якщо мова йде про невеликі суми, то різниці ви особливо і не побачите. Крім того, не існує 100% -ного прояви даної тенденції в рамках кожного тижня, хоча якщо відслідковувати статистику по тижнях за кілька минулих років, то дана закономірність однозначно підтвердиться.