Домой Статьи 5 способів вигідно обміняти валюту

5 способів вигідно обміняти валюту

1870
0
Валюта, доллары

Українців завжди цікавить питання вигідного продажу або купівлі валюти. Для когось  вона потрібна для поїздки за кордон, хтось обмінює решту грошей повернувшись з відпочинку, ну а хтось просто хоче накопичувати гроші в іноземній валюті, яку він вважає більш надійної ніж гривня. У будь-якому випадку, у всіх, хто часто міняє валюту є свої невеликі хитрощі, які допомагають здійснити обмін максимально вигідно. Що це за хитрощі? Читайте нижче.

1. Обмін валют потрібно робити вдень у будні

Зокрема, експерти компанії «KIT GROUP», які представляють мережу обмінників валют по всій Україні, радять проводити обмінні операції протягом робочого дня — з 10.00 до 17.30. А найгірший час — вечір, ніч, вихідні та свята.

«Після закінчення робочого дня або в дні, коли біржа не працює, комісія за обмін зростає. Перед вихідними банки часто встановлюють більш високі курси валют, щоб підстрахуватися від можливих несприятливих новин у вихідні, які можуть вплинути на курс», — пояснює представник обмінника в Луцьку.

2. Міняйте невеликими обсягами

Якщо бажання обміняти валюту збіглося з панікою на ринку, а курс не можуть передбачити навіть досвідчені гравці, то в цьому випадку краще не міняти всю суму відразу.

Експерти рекомендують клієнтам продавати / купувати валюту невеликими сумами раз на місяць, або раз на кілька днів, розбивши бажаний обсяг на менші суми.

«Таким чином можна отримати усереднений обмінний курс за взятий період», — стверджує представник компанії «KIT GROUP».

3. Чорний ринок як альтернатива

Ми нікого не агітуємо, але якщо для прикладу проаналізувати курс валют Луцьк чорний ринок, то напевно виявиться, що там пропозиції вигідніші. Втім, потрібно завжди думати про безпеку, а з міняйлами в цьому плані не завжди все однозначно.

4. Заведіть валютний рахунок у своєму банку

Деякі досвідчені мандрівники радять завести відразу два рахунки в своєму банку — гривневий і в тій іноземній валюті, якої доводиться користуватися найчастіше.

«Як тільки обмінний курс поліпшується, я перекладаю зі свого рахунку в гривні на рахунок в євро деяку частину вільних грошей. Виходить, що до моменту поїздки у мене накопичується деяка сума і можна не залежати від того, який курс буде перед поїздкою », — пояснює завзятий турист Андрій.

5. Спробуйте купити валюту у знайомих

Перш ніж піти в обмінник або банк, спробуйте купити валюту у своїх знайомих або колег, іноді так виходить навіть вигідніше, ніж де-небудь. Адже яка їм різниця кому продати ті ж долари і євро, а ви можете запропонувати навіть трохи більш вигідні умови.

6. Уточнюйте курс

Те, що на сайті банку або обмінник написаний певний курс, зовсім не означає, що на момент обміну він залишиться тим самим. На щастя такі обмінники валют, як у «KIT GROUP» дозволяють фіксують курс операції на момент подачі заявки.

Втім, деякі банки попереджають клієнтів, що операція може бути проведена за іншим курсом протягом декількох годин. Таке може статися, якщо оформляти заявку в вихідні дні або після шостої години вечора. Щоб не нарватися на невигідний курс, краще уточніть в колл-центрі або чаті банку, за якими правилами він працює.

7. Порівнюйте курси

Якщо ви по-старому купуєте валюту у відділенні банку або в обміннику, не полінуйтеся і порівняйте курси. Навіть у банків, розташованих на одній вулиці, пропозиції можуть відрізнятися на кілька десятків копійок. Обов’язково порівняйте банківські пропозиції і пропозиції обмінників з курсом валют на чорному ринку.

Щоб вибрати кращий курс, найпростіше скористатися одним з інтернет-агрегаторів обмінних пунктів, де вказана вартість покупки і продажу валюти.