Домой Статьи Як вибрати корисну и цікаву іграшку для дитини?

Як вибрати корисну и цікаву іграшку для дитини?

905
0

Купівля дитячих іграшок є справжнім випробуванням для батьків. Найчастіше дітям дуже важко догодити – вони можуть зовсім не проявити цікавість до дуже дорогого подарунка, та в той же час щиро радіти дешевим дрібничкам, які були придбані на розпродажі. Тому всі без винятку батьки задаються одним і тим же питанням, як вибрати подарунок, щоб він приніс не тільки радість, а й при цьому був безпечним, та корисним для розвитку. Тому у цій статті ми будемо намагатися розкрити це питання.

Для чого потрібні іграшки?

Багато хто з нас вважає, що дитячи іграшки потрібні тільки для розваги, але це далеко не так. Гра – це основна форма активності будь-якої дитини. Саме за допомогою гри діти вивчають навколишнє середовище. Іграшки дають можливість досліджувати предмети в фізичному плані, а також дозволяють розвиває соціальні навички – дитина вчиться наслідувати, спостерігати і аналізувати.

Чим більше малюк буде дізнаватися про світ з досвіду спілкування з ним, тим ефективніше і безпечніше буде його взаємодія з ним. Іграшки максимально спрощують цей процес.

Крім того, іграшка є геніальною формою мотивації. Якщо ми хочемо мотивувати дитину на подолання труднощів, якщо ми хочемо підтримати і оцінити його зусилля, то в цих випадках можна використовувати іграшки в якості нагороди. Експерти вважають, що дана форма заохочення, є максимально зрозумілою і прозорою навіть для самих маленьких, і дуже важлива в процесі виховання кожної дитини.

«Батьки занадто часто купують іграшки імпульсивно. Результат контрпродуктивен – велика кількість іграшок, призводить до того, що малюк або втрачає до них цікавість, або не розуміє що з цією купою йому робити. Ми повинні пам’ятати, що головним  чинником привабливості іграшки, як це не парадоксально, є її недоступність. Потурання будь-яких примх, призводить до того, що малюк перестає отримувати задоволення від володіння тим чи іншим предметом », – підкреслюють експерти.

В іграшці повинна бути загадка

Для маленької дитини немає нічого більш захоплюючого, ніж пізнавати щось нове в навколишньої реальності. Саме тому правильно підібрана іграшка стимулює мозок малюка, запускаючи розумовий або творчий процес, завдяки яким він захоче розібратися «як це працює».

«Велика ймовірність, що іграшки, які не мають «секрету», тобто ті, які не стимулюють уяву і бажання досліджувати, швидко набриднуть вашому малюкові або ж на самому початку будуть  йому нецікаві», – кажуть психологи.

Тому, якщо ви купуєте розвиваючу іграшку, дайте дитині можливість самостійно дізнатися, як вона працює. Якщо «секрет» буде розкритий занадто рано, інтерес пропаде. Завжди слід пам’ятати, що в ігровому плані розвиваючі іграшки мало чим відрізняються від звичайних, та в першу чергу повинні приносити радість і задоволення.

Мало того, немає сенсу купувати тільки «розумні іграшки». Звичайний плюшевий ведмедик або автомобіль – надзвичайно важливі елементи в житті кожного малюка. Завдяки їм, він отримає можливість розвивати винахідливість, уяву, здатність планувати і відтворювати ролі, а значить і соціальні навички, які пізніше допоможуть йому жити в світі дорослих.

Вибирайте іграшки відповідно до віку

Ми вже знаємо, що хороша іграшка стимулює емоції і почуття. Однак, є ще одна річ, яку потрібно мати на увазі – навички малюка залежать від його віку – чим більше він зростає, тим більше у нього навичок. Ось чому так важливо, щоб іграшки, які ми купуємо, були адаптовані до рівня його розвитку.

Занадто маленькій дитині будуть нецікаві іграшки для дорослих – він просто не зможе ними грати. Теж саме стосується іграшок для занадто маленьких дітей – вони будуть нецікаві в більш дорослому віці.

Якість має велике значення

Оскільки за допомогою іграшок дитина дізнається, як влаштований навколишній світ, дуже важливо, щоб вони були виготовлені з матеріалів найвищої якості. Зрештою від якості залежить ефективність цього процесу і безпека дитини.

Немає нічого гіршого ніж  розчарування, викликане тим, що від нової машинки відвалилися колеса, а у ляльки відпала голова.

«Такі ситуації сильно відволікають від процесу виховання і гри. Гірше того, зламана іграшка або деталь може загрожувати безпеці малюка », – говорить експерт.

Іграшка для нас або для дитини?

Найпоширеніша помилка полягає в тому, що при купівлі іграшки батьки спираються на свої особисті амбіції і бажання, при цьому абсолютно забуваючи про інтереси самої дитини. З одного боку, не можна заперечувати, що батьки найкраще знають, що потрібно їх дитині, але повне ігнорування його інтересів теж неприпустимо. Якщо дитина давно мріяла про новий набір Lego, то йому вочевидь може не сподобатися радіокерована машинка, про яку завжди мріяв його тато.