Домой Интерьер Як вибрати розмір ліжка? Які фактори треба врахувати?

Як вибрати розмір ліжка? Які фактори треба врахувати?

1730
0
Кровать

Купівля ліжка здається досить простою справою. Для одних – важливий зовнішній вигляд, для інших ціна, а для когось головним чинником є ​​функціональність. Однак, щоб залишатись задоволеним своїм придбанням протягом багатьох років, варто дуже ретельно поставитися до вибору розміру ліжка.

Стандартні розміри ліжок

Сьогодні у продажу найчастіше можна зустріти двоспальні ліжка з шириною 140, 160, 180 і навіть 200 см. Ширина 160 см вважається більш ніж достатньою для двох дорослих людей. На каркас такого ліжка можна покласти один матрац на всю ширину, або два матраца шириною по 80 см. Останній варіант дуже зручний якщо на одному ліжку потрібні два спальних місця різної жорсткості.

Якщо вам потрібне односпальне ліжко, тоді шукайте моделі, у яких ширина 70, 80 або 90 см.

Безумовно, для багатьох людей фактором, що визначає ширину ліжка, є розмір спальні. З цієї причини власникам невеликих приміщень доводиться купувати більш вузькі ліжка, щоб забезпечити вільний прохід або достатньо місця для установки тумбочок.

Чому ширина має значення? Комфорт під час сну багато в чому залежить від кількості місця, яке у вас є. Погодьтеся, що мало хто з нас готовий спати на тісному ліжку, де навіть перевернутися на інший бік дуже складно.

Дизайн спальни в стиле минимализм

Як вибрати розмір ліжка?

Спальня — це місце для відпочинку, тому зручне ліжко повинно бути її основним елементом. Тому, перш ніж купити меблі цього типу з певними розмірами, поміркуйте  ось про що:

  • Для кого воно буде призначено – ви будете спати на самоті або зі своїм партнером?
  • Хто ще буде потенційним користувачем вашої ліжка – може це ваші домашні улюбленці які сплять з вами, а може діти, котрі приходять вночі, щоб обійнятися?
  • Ви спите спокійно або часто міняєте положення, ворочаючись уві сні?
  • Скільки у вас місця в спальні? У маленькій спальні масивне ліжко виглядає громіздко, але, якщо зменшення розміру для вас не варіант, тоді зверніть увагу на більш легкі конструкції, наприклад, можна відмовитися від традиційного дерев’яного каркаса ліжка, заощадивши таким чином кілька додаткових сантиметрів на користь спального місця. Зокрема, в продажу можна знайти моделі, у яких ширина каркаса дорівнює ширині матраца.

У разі маленької спальні також варто розглянути питання про відмову від традиційних тумбочок і розміщення світильників і полиць на стіні над узголів’ям, або вибрати трохи вище ліжко, щоб отримати додатковий простір для зберігання під ним.

Пам’ятайте, що комфорт, є головним фактором при виборі ліжка. Якісний нічний сон, є основою для гарного самопочуття і ефективності при виконанні щоденних обов’язків.

Как ухаживать за кроватью с мягким изголовьем?

Як перевірити правильність вибору?

Відправляйтеся в магазин разом зі своїм партнером, знайдіть модель потрібного розміру і що називається випробуйте її – ляжте удвох на спину, склавши руки за головою. Якщо ви не стикаєтеся ліктями і вам нічого не заважає, то це ваш варіант, в іншому випадку вам потрібно більше місця.