Домой про Здоровье Чи існує специфічне харчування для пацієнток з РМЖ?

Чи існує специфічне харчування для пацієнток з РМЖ?

1449
0

Якщо встановлено діагноз рак грудної залози, то дієта часто має велике значення для одужання, оскільки вона сприяє стабілізації стану пацієнта.

Здоровий спосіб життя та правильне харчування покращують протипухлинні властивості імунної системи, нормалізують вагу та збалансовують гормональний фон.

Звісно, сама тільки їжа не є навіть способом профілактики онкологічних захворювань, не кажучи вже й про лікування.

Одужання від таких хвороб можливе лише із залученням серйозних методів:

  • хірургії;
  • хіміотерапії;
  • променевої терапії;
  • імунотерапії;
  • гормонотерапії;
  • таргетної терапії.

Тим не менш, можна, а часто навіть треба доповнювати лікування вживанням корисних продуктів, які активізують природні захисні інструменти організму.

Рекомендації з харчування при раку молочної залози

Дієта при раку грудей не повинна бути надто суворою. Більш того, лікарі відзначають, що різка зміна раціону може призвести до негативних наслідків. Проте, певних обмежень варто дотримуватися, особливо під час та після проведення хіміотерапії. Спеціальне меню під час хіміотерапії допомагатиме організму жінки подолати побічні ефекти процедур. Оскільки частою проблемою є негаразди із кишківником (закрепи або навпаки діарея), то рекомендується споживати достатню кількість рідини, а також їсти продукти, які містять багато клітковини й при цьому сприяють нормальній перистальтиці. До таких продуктів відносять, перш за все, зерновий хліб, фрукти, висівки. Якщо хіміотерапія раку молочної залози провокує нудоту, лікарі радять їсти небагато, але декілька разів на день. Можна споживати кислуваті ягоди та фрукти, які зменшують нудоту.

Рекомендовані продукти для хворих на рак грудних залоз

Під час лікування онкологічного захворювання та після виходу у ремісію рекомендується не вживати смажену їжу. Натомість краще готувати її на пару.

Варто також відмовитися від консервів та продуктів з великим терміном придатності. Додатково непогано вживати зелений чай, який відомий своїми антиоксидантними властивостями. Солодощі до чаю краще замінити медом, чорним шоколадом, курагою тощо. Спеціальне меню повинне включати

жири, третина із яких має бути рослинного походження. Також організму потрібен білок, який міститься в яловичині, нежирному сирі, морській рибі. Дуже корисною є броколі, що має протипухлинну активність.

Звісно, отримати всі речовини, що необхідні для подолання раку, тільки з їжі неможливо. Тому варто не нехтувати рекомендаціями лікаря й вживати всі додаткові ліки та/або вітаміни, необхідні для відновлення.