Домой про Здоровье Невідкладна допомога в умовах стоматології

Невідкладна допомога в умовах стоматології

2014
0
Почему болят зубы после лечения и удаления?

Одним з важливих питань, які розглядаються під час планування відкриття стоматологічного кабінету в Україні, є обсяг невідкладної допомоги в разі виникнення екстрених станів у пацієнтів. Які вимоги встановлено законодавством – розглянемо далі.

Загальні правила невідкладної меддопомоги

В Новому клінічному протоколі визначено універсальний порядок невідкладних заходів в конкретних випадках виникнення травми, шоку, опіку та ін. Так формується стандартизований підхід до надання екстреної меддопомоги.

Загальний порядок дій такий:

  • Огляд пацієнта;
  • Визначення його стану на основі наявних симптомів;
  • Застосування Клінічних настанов.

Завдяки такому підходу відбувається правильне використання медичних препаратів. Інколи ресурсів даного медзакладу буває недостатньо для проведення невідкладних заходів. Наприклад, може з’явитись потреба в кисні або електрокардіограмі. В такому разі лікар повинен викликати бригаду швидкої допомоги і під час її очікування провести всі можливі заходи щодо збереження здоров’я та життя пацієнта.

З цього зрозуміло, що хоча і існують загальні правила надання екстреної меддопомоги, але її обсяг в конкретному випадку залежить від типу медзакладу та наявних у ньому ресурсів (обладнання, медичних виробів).

Питання кваліфікації лікарів

В Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78, затверджений наказом МОЗ України від 29.03.2012р. № 117) записано, що кожен лікар повинен знати методи надання екстреної допомоги. Але саме її обсяг може відрізнятися в залежності від спеціальності лікаря. Наприклад, вимоги до лікаря-анестезіолога ширші, вони включають знання заходів інтенсивної терапії при масивних кровотечах, скелетних травмах, шоку і т.д. А невідкладна медична допомога лікаря-терапевта поширюється лише на догоспітальний етап.

Кожен лікар проходить базовий курс невідкладної допомоги. Це обов’язково потрібно для підтримання відповідного рівня фахової освіти, що підтверджується Посвідченням і балами в портфоліо лікаря. Вимоги ліцензії МОЗ України потребують уваги до підбору спеціалістів стоматологічного закладу.

Таким чином, можна зробити висновок, що у разі виникнення екстреної ситуації лікар повинен керуватися чинними Клінічними протоколами та діяти згідно з ресурсами медзакладу, в якому він знаходиться. Якщо ж невідкладний стан пацієнта потребує залучення фахівців, обладнання або ресурсів іншої медичної установи, потрібно звернутись до них.